V médiách

Rozhovory a zápisky

Michaela Haneková:

Balijské dobrodružstvo

Recenzia na e-knihu Balijské dobrodružstvo za 30 dní

Uvažovali ste ako sa najlepšie zahriať v tomto zimnom čase?

Niekomu stačí varené víno, niekomu teplá prikrývka. Najlepšie je však prečítať si niečo z exotických krajín. Nielen, že vás to zahreje, ale možno naberiete inšpiráciu na najbližší cestovateľský zážitok. 

Taký sa vám teraz snaží priniesť aj cestovateľka a autorka najnovšieho e-booku Katarína Serinová vo svojom cestovateľskom zážitku z ostrova Bali. Táto jej cesta je spracovaná v e-booku s názvom Balijské dobrodružstvo za 30 dní.

Formu akú zvolila pri písaní, nie je len opis jej cesty, vložila do toho svoju cestovateľskú dušu, ktorú ešte navyše podfarbila humorne podanými zážitkami, to  sa len tak nevidí.

A mne bolo dopriate prečítať si tento jej literárny počin.

Musím sa priznať, že som sa nevedela odtrhnúť od tak pútavého čítania. Miestami som pri jej rozprávaní mala pocit, akoby som bola súčasťou tohto jej výletu. S nadšením a láskou akou pristupovala k situáciám, ktoré sa jej na tejto ceste diali, by asi nik z nás nebral tak zodpovedne a zároveň s humorom.

Veď si len predstavte, že dorazíte na ostrov Bali a vaša batožina je ešte stále kdesi v Európe. Myslím, že tu by už väčšina z nás mala pokazenú celú dovolenku. 

Katka sa však nevzdala a vzala túto situáciu ako príležitosť zoznámiť sa s miestnymi obyvateľmi či obchodom a trhmi. To je len jedna z mnohých situácii, s ktorými sa na svojej dobrodružnej ceste  Katka musela vyrovnať. Zvládla to bravúrne!

Obdivujem jej neskonalú odvahu, že sa sama nebála putovať po celom ostrove.  Keby len po ostrove, veď zážitky sú na ceste životom neprenosné. Katka si ich preto vzala takmer všetky, ktoré sa jej ponúkli. Neodmietla akékoľvek stretnutie či príležitosť, ktorá sa jej naskytla. Ísť sa okúpať na pláži, kde je len ona so svojim bicyklom, by chcel zažiť asi každý z nás. Preto môžem tento e-book len odporúčať.

Na záver by som chcela vyzdvihnúť Katkinu odvahu a zmysel užiť si život a spoznať všetko, čo sa v ňom ponúka.

Za seba môžem povedať, že ma táto jej cesta inšpirovala natoľko, že napriek tomu, že nevidím, túžim ísť sa pozrieť na tento ostrov zázrakov v Indickom oceáne a dovolím si poznamenať, že  by som chcela zažiť aspoň polovicu takých skvelých zážitkov opísaných  v balijskom dobrodružstve.

P.S. Odkaz pre režisérov – ak sa chcete  zviditeľniť, prečítajte si Katkinu knihu a natočte o jej ceste film! 

http://ocamimichaely.sk/blog/

 

E-book

Krížom-krážom po Bali

Ako si užiť dovolenku v raji a nestratiť ilúzie

 

Rozprávanie o Bali na 76-tich stranách, o tom čo vidieť, kam sa uchýliť,  keď chcete kľud a kam ísť za ruchom a zábavou.

Dovolenka na Bali za 1400€ na 15 dní aj s letenkou?

Všetko sa dozviete v e-booku. Príjemné čítanie.

 

 

Katarína Serinová:

Petrohrad 10 postrehov z mesta cárov

Článok pre online portál www.40plus.sk

Petrohrad, Petrograd, Санкт-Петербург, Leningrad, množstvo mien, ktoré označujú stále to jedno jedinečné ruské mesto s bohatou históriou. Druhé najväčšie mesto Ruska by si na dôkladnú prehliadku vyžiadal aj dva mesiace, my sme mali päť dní. A aký bol prvý dojem z tohto mesta? Všetko je veľké. Baľšoj gorod. Vitajte v septembrovom Sankt-Peterburgu.

Katarína Serinová:

Tri cesty za poznaním

Článok pre online portál www.40plus.sk

Cestovanie je nie len o poznávaní sveta, ale najmä o poznávaní seba. Niekedy vie svet a aj my sami seba prekvapiť a negatívne zážitky sa zmenou uhla pohľadu premenia na pozitívnu skúsenosť.

Katarína Serinová:

4 dni v Pafose

Článok pre online portál www.40plus.sk

Cestovanie je dnes veľmi dostupné a v závislosti od destinácie nemusí byť ani finančne náročnou záležitosťou. Tie krásky, ktoré cestujú single mi isto dajú za pravdu, že neexistuje lepší spôsob, ako spoznať miesto, či krajinu plnými dúškami a naozaj si skvelo oddýchnuť. V mesiaci marec som si vybrala doteraz nenavštívenú destináciu, Cyprus.

Katarína Serinová:

Po 40ke sa stalo dobrodružstvo súčasťou môjho života

Rozhovor pre online portál www.40plus.sk

Mnohí z nás máme cestovateľské sny. Niektorí si ich plníme, iní (neviem na čo) čakáme. Katka je povolaním účtovník, podniká a veľa cestuje. Zlom nastal práve po 40ke, keď sa prvýkrát vybrala na Bali. O svojej prvej veľkej ceste po Bali, ktorú si dala ako darček k svojim 40. narodeninám, píše e-book. Chceme vám v rámci magazínu prinášať informácie o cestovaní a Katku sme oslovili, aby sa s nami podelila o niektoré zážitky. Katka totiž cestuje prevažne na vlastnú päsť. Veríme, že vás bude inšpirovať.

Katarína Serinová:

Bali a jeho chute

Článok pre portál www.menucka.sk

Cestovať osamote je nesmierny zážitok. Takéto cestovanie preverí cestovateľa, a zároveň dáva možnosť lepšie spoznať  navštívenú krajinu. Na Bali som cestovala prvýkrát sama na celý mesiac minulý rok a nemohla som urobiť lepšie rozhodnutie v živote. Odvtedy som Bali navštívila viackrát a rozhodla som sa podeliť s vami o svoje postrehy a zážitky z balijskej kuchyne.